Barbara Hoff – dyktatorka mody | rozmowa z Weroniką Szerle

wystawa Barbara Hoff

Kiedy w latach pięćdziesiątych Barbara Hoff pisała w „Przekroju”, co i jak należy nosić, modne dziewczyny spacerowały ulicami ubrane według jej wskazówek. Kilkanaście lat później mogły już kupować odzież uszytą według jej projektów (o ile wystały swoje w legendarnych kolejkach do Hofflandu). O nieszablonowej dyktatorce mody rozmawiałam z kuratorką wystawy jej twórczości, Weroniką Szerle.

Ekspozycję poświęconą projektom Barbary Hoff możecie oglądać do 20 października w Muzeum Miasta Gdyni. To szósta odsłona cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Bohaterem poprzedniej był wybitny grafik, Karol Śliwka. Rozmowę o nim znajdziecie w odcinku „Karol Śliwka – współtwórca polskiej codzienności”.

W rozmowie z Weroniką Szerle wspominam o ministrze polskiej mody, Jadwidze Grabowskiej. Jej historię w książce „Moda Polska Warszawa” opisała Ewa Rzechorzek, gość odcinka „Misja: odbudowa polskiej kobiety”. Mogą Was zainteresować także odcinki: „Fotografia mody w Polsce” i „Styl życia w PRL„, w którym omawiam z Agatą Szydłowską powojenne czasopisma lifestyle’owe.

na zdjęciu: Weronika Szerle, mat. własne

Barbara Hoff – dyktatorka mody rozmowa z Weroniką Szerle – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera