Fotografia mody w Polsce – Aleksandra Jatczak-Repeć, Michał Suchora

Jakie funkcje fotografia pełni w modzie? Co zmieniło się w branży przez ostatnie sto lat? Czy wciąż istnieje podział na to, co profesjonalne i amatorskie? Między innymi o tym rozmawiam w tym odcinku z kuratorami wystawy „Niebezpieczne ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce”, Aleksandrą Jatczak-Repeć i Michałem Suchorą.

Transkrypcja podcastu po pobrania pod tekstem poniżej.

Wystawa prezentuje ponad 300 obiektów. Są wśród nich wielkoformatowe wydruki, polaroidy, ubrania i konta instagramerek na wyświetlaczach telefonów. Jednak najwięcej jest czasopism – numerów „Przekroju”, „Ty i Ja”, „Elle” i „Vogue’a”.

Ekspozycję „Niebezpieczne ujęcia. 100 lat fotografii mody w Polsce” możecie oglądać w Instytucie Fotografii Fort w Warszawie do 12 września. 28 lipca i 8 września odbędą się oprowadzania kuratorskie.

W rozmowie wspominamy o Modzie Polskiej. O historii tego przedsiębiorstwa rozmawiałam z Ewą Rzechorzek w tym odcinku Audycji Kulturalnych. A jeśli chcecie dowiedzieć się, jaki styl życia promowały magazyny lifestyle’owe w PRL-u, posłuchajcie odcinka o książce „Paryż domowym sposobem” Agaty Szydłowskiej.

fot.: mat. pras.

Fotografia mody w Polsce – Aleksandra Jatczak-Repeć, Michał Suchora – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera