3Dźwięki Komedy – widowisko multimedialne

Niebanalna muzyka, wizualizacje, archiwalne filmy i zdjęcia oraz opowieści świadków zdarzeń. Twórcy tego koncertu chcą nas przenieść w czasie do najciekawszego okresu w historii polskiego jazzu.

Co do tego, że Krzysztof Komeda jest wyjątkową postacią w historii polskiej muzyki, chyba nikt nie ma wątpliwości. Przyglądając się wydarzeniom z jego życia, ludziom, którzy go otaczali i miejscom, z którymi był związany, można opowiedzieć o fenomenie polskiego jazzu w jego najbarwniejszym czasie. Taki cel postawili sobie twórcy widowiska multimedialnego „3Dźwięki Komedy”. Pierwszy koncert pod takim tytułem odbył się w maju w Częstochowie i skupiony był wokół powiązań pianisty z tym właśnie miejscem. Kolejna odsłona tego projektu osadzona została w Łodzi, gdzie Komeda poznał muzyków pierwszego powojennego zespołu jazzowego „Melomani”. Tam też spotkał Romana Polańskiego, co miało niebagatelny wpływ na późniejszą karierę obu twórców. Te i inne historie można będzie usłyszeć 24 listopada w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza. A za muzyczną część opowieści tym razem odpowiadają EABS, Łukasz Lach, Buslav, Witold Janiak i James Morton.

Widowisko „3 Dźwięki Komedy” organizowane jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i będzie częścią 22. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia, które rozpoczyna się 23 listopada. Zachęcamy do zapoznania się z programem całego festiwalu i wysłuchania naszej rozmowy ze współreżyserem koncertu, Michałem Gawliczem.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera