Paul Anthony Romero o muzyce z „Heroes of Might and Magic”


„To miłe, że moja muzyka stanowi portal do muzyki minionych wieków” – mówi Paul Anthony Romero. Z kompozytorem i pianistą rozmawiamy o stworzonych przez niego ścieżkach dźwiękowych do serii gier „Heroes of Might and Magic”.

Paul Anthony Romero był cudownym dzieckiem. Koncertował w wielu miejscach na świecie, jednak gdy dorósł, muzyka nie była już elementem jego zawodowego życia. Wszystko zmieniło się, gdy stworzył ścieżkę dźwiękową do pierwszej części kultowej dziś gry. Jak potoczyła się ta historia? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Muzykę z gry „Heroes of Might and Magic” wykonuje polski zespół Heroes Orchestra. Młodzi artyści wystąpią 28 kwietnia w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w ramach krajowego programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie UE.
Fot. Alek Kozłowski

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera