Jak zaangażować wolontariuszy do działań w instytucjach kultury? Co robić, by zostali na dłużej? Jakie korzyści taka współpraca przynosi obu stronom? Tego dowiedzieli się uczestnicy szkolenia NCK.

Wspólne warsztaty, wymiana doświadczeń i wizyty studyjne w modelowych placówkach. Tak w dużym skrócie wyglądał program szkolenia dla dyrektorów i koordynatorów wolontariatu w instytucjach kultury, które odbyło się w Warszawie na początku października. Dwuosobowe zespoły zastanawiały się nad tym, w jaki sposób mogłyby zorganizować współpracę z wolontariuszami w swoich placówkach. Jednym z kluczowych zagadnień było także zatrzymanie raz „pozyskanego” wolontariusza na dłużej. W tym przypadku, jak zapewniają instruktorzy, bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego ochotnika i zwyczajne, choć często niedoceniane, podziękowanie za aktywność.

Szkolenie „Wolontariat długofalowy w instytucji kultury” to jedno z działań projektu „Wolontariat w kulturze” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zapraszamy do wysłuchania naszej relacji z wydarzenia.

A więcej informacji na temat projektu „Wolontariat w kulturze” można znaleźć na stronie internetowej:
http://www.nck.pl/kadra-kultury
.

RSS