Architektura jest punktem wyjścia wielu tematów. O Archi-przygodach i edukacji architektonicznej

Przed nami siódma odsłona programu Archi-przygody! Dzięki scenariuszom zajęć, przygotowywanym przez Narodowe Centrum Kultury, edukacja architektoniczna dociera do najmłodszych. W podcaście rozmawiamy o tym, dlaczego warto rozwijać wrażliwość na architekturę już w latach dziecięcych.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„Dzięki edukacji architektonicznej dostajemy narzędzia do tego, by rozmawiać o architekturze” – mówią nasi rozmówcy, Katarzyna Zachara i Artur Wosz. Placówki, które na przestrzeni ostatnich lat przystąpiły do programu Archi-przygody, mogły prowadzić zajęcia uwrażliwiające na przestrzeń wokół nas, w oparciu o scenariusze przystosowane do wieku dzieci. Tegoroczna oferta skierowana jest do przedszkolaków i uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej.

Jak zainteresować najmłodszych architekturą? Dlaczego tak istotne jest zachowanie aspektu lokalności? I co wspólnego ma z tym wszystkim tort? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Ilustracje: Weronika Reroń. Kalendarz Archi-przygód znajdą Państwo na stronie NCK.

Architektura jest punktem wyjścia wielu tematów. O Archi-przygodach i edukacji architektonicznej – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera