„Barwy wspólne”: Wrażenia Wspólne!


Kampania społeczno-edukacyjna Narodowego Centrum Kultury poszukuje odpowiedzi na pytanie o współczesny patriotyzm i podpowiada, gdzie i w jaki sposób można odnajdować symbole narodowe. Pakiety edukacyjne „Poczuj Polskę” udowadniają, że patriotyzm można odczuwać wszystkimi zmysłami.

„Barwy Wspólne” to działania skupione wokół symboli narodowych i kulturowych. Celem kampanii jest rozwijanie uczuć i postaw patriotycznych rozumianych jako codzienne, drobne gesty oraz szacunek symboli narodowych.

Jednym z jej elementów są pakiety edukacyjne „Poczuj Polskę”, które mogą być wykorzystane przez edukatorów, nauczycieli czy pedagogów, prowadzących zajęcia z uczniami w grupach wiekowych 4-6 oraz 7-10 lat. Cały pakiet składa się z karty informacyjnej, artefaktów, scenariuszy warsztatów, plansz ciekawostek oraz koła inspiracji. Wszystkie obiekty i zadania mają pobudzać zmysły odbiorców.

W ramach kampanii powstało pięć pakietów a każdy z nich skupiony jest wokół jednego zmysłu: wzroku, zapachu, dotyku, smaku, słuchu oraz węchu. Koncepcję dotyczącą tego ostatniego pt. „Wrażenia wspólne”, opracował artysta wizualny Paweł Szeibel.

W Audycjach Kulturalnych opowiedział o pracy z najmłodszymi, związanej z rozwijaniem postaw patriotycznych, a także pobudzaniem wrażliwości na sztukę współczesną oraz świat natury.

Wszystkie materiały związane z kampanią „Barwy wspólne” można bezpłatnie pobrać w sieci.

Zdjęcia: NCK / fot. Wojciech Chrubasik

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Aleksandra Galant

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera