Miesiąc Fotografii w Krakowie

Trwa 18. odsłona Miesiąca Fotografii w Krakowie – jednego z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w naszym kraju. Wyjątkowe okoliczności przyniosły nową, rozszerzoną formułę festiwalu, który w tym roku potrwa co najmniej do końca wakacji.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Joanna Gorlach – dyrektor MFK opowiada w Audycjach Kulturalnych, jakie środki zostały podjęte, aby mimo pandemii, treści niesione przez festiwal mogły dotrzeć do odbiorców. Doprowadziło to do stworzenia wirtualnego kanału, dzięki któremu można uczestniczyć w rozmowach i wykładach. Organizatorzy zaproponowali również nowe, oryginalne sposoby spotkania ze sztuką. Jednym z nich jest wystawa „Znaki na niebie i na ziemi”, która… stała się książką. O pomyśle reaktywacji eksperymentu z 1969 r. opowiada współkuratorka Jagna Lewandowska.

W rozmowie zastanawiamy się również nad tematami związanymi ze współczesnym obliczem fotografii, definicją fotografa i możliwymi kierunkami zmian w sztuce.

Pełny program Miesiąca Fotografii w Krakowie jest dostępny na stronie internetowej.

Fot. Znaki na niebie i na ziemi, fot. Krzysztof Maniak

Miesiąc Fotografii w Krakowie – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

  1. Szkoda, że na każdym polskim festiwalu od lat dominują te same nazwiska. Czy fotografia ma się aż tak źle, że musimy oglądać rzeczy wtórne, przeciętne, realizowane przez modnych artystów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera