W kolejnym odcinku Kulturalnego Alfabetu Niepodległości o tańcu opowiada nam badaczka i krytyczka tańca, Hanna Raszewska-Kursa.
W dzisiejszej audycji poruszymy wiele interesujących zagadnień, dotyczących, m.in.: tańca magicznego i powodów, dla których był praktykowany czy roli, którą taniec folklorystyczny pełnił po II wojnie światowej. Wszystkich spragnionych ciekawych informacji, dotyczących tej dziedziny kultury, serdecznie zapraszamy do wysłuchania nagrania.
Kulturalny Alfabet Niepodległości to 26 krótkich nagrań, które zostały stworzone przez Audycje Kulturalne, platformę audio Narodowego Centrum Kultury, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kolejnych odcinkach, inspirowanych rozmaitymi dziedzinami kultury, tworzymy bogatą mozaikę polskiej przeszłości i teraźniejszości.
W ramach cyklu usłyszymy m.in. o tym, kto ze znanych poetów był przez pewien czas cenzorem w II RP czy łatwo było dosiąść się do sławnego stolika Skamandrytów, a także o tym, co opowiadał swojej ulubionej indyczce w warszawskiej kawiarni Kresy Romuald Kamil Witkowski.
Te oraz inne kulturalne ciekawostki, osadzone w kontekście stu lat niepodległości, poznamy m. in. dzięki takim znakomitościom jak: Katarzyna Kłosińska, Sławomir Koper, Grzegorz Majchrzak, Piotr Rypson oraz Adam Strug.
Projekt zrealizowany we współpracy z programem Niepodległa.