Jakie seriale oglądamy najchętniej? Jak bardzo rynek zmienił przyzwyczajenia widzów w ostatnich latach? Czy polska kinematografia bardzo różni się od amerykańskiej lub angielskiej? M.in. na te pytania w rozmowie z Katarzyną Oklińską odpowiada Zwierz Popkulturalny, czyli Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka książki „Seriale. Do następnego odcinka”.
Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.
Seriale moglibyśmy podzielić na polskie i zagraniczne, jak „Wataha” i „Mad men”, na dawne i współczesne, jak „Czterej pancerni i pies” i „New Amsterdam”, w końcu na telenowele i zamknięte miniseriale, jak „Moda na sukces” i „Rojst”. Katarzyna Czajka-Komuniarczuk pisze o nich wszystkich przyznając, że nie wyczerpała tematu. W rozmowie zastanawiamy się czy łatka „seriale” pasuje do wszystkich wymienionych tytułów i jak bardzo telewizja na życzenie czy popularne serwisy streamingowe zmienimy rynek i nasze przyzwyczajenia.
Książka jest dostępna na stronie Wydawnictwa W.A.B., a więcej przemyśleń naszego gościa na temat seriali i filmów – na blogu Zwierz Popkulturalny.
W materiale wykorzystaliśmy utwory z seriali „Czterdziestolatek”, „Czterej pancerni i pies”, „Rojst” i „Alternatywy 4”.
Na zdjęciu głównym Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, fot. Maciej Czajka
Seriale. Do następnego odcinka – transkrypcja podcastu