26-29 października w Łodzi odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 2017, którego współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Hasło imprezy brzmi: „I Am The Sound”.

Oprócz wydarzeń poświęconych technicznym zagadnieniom produkcji muzycznej festiwal obfituje w koncerty wielkich gwiazd muzyki rockowej, elektronicznej i alternatywnej. W tym roku na scenie wystąpią Marek Biliński, duet Skalpel, Gary Numan, Daniel Miller, Michael Nyman, Residents i supergrupa Holy Holy (złożona z muzyków Davida Bowiego, legendarnego producenta – Tony’ego Viscontiego, odpowiedzialnego za brzmienie płyt „The Man Who Sold the World”, „Heroes” i „Scary Monsters” oraz Glenna Gregory’ego – wokalisty Heaven 17).
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Maciejem Werkiem – dyrektorem Festiwalu Soundedit – z której dowiecie się m.in., o czym podczas prywatnych spotkań opowiada Brian Eno i co ma wspólnego The Beatles z Kraftwerk.

Audycje Kulturalne będą na Festiwalu. Obszerna relacja z tego wydarzenia pojawi się na naszej stronie w pierwszych dniach listopada.

RSS