Magda Dubrowska: „Warszawa to zdecydowanie moje miasto”

29 lutego ukazał się singiel Roberta Cichego i Magdy Dubrowskiej. Utwór „Grzybowska” to opowieść o jednej ze stołecznych ulic, na której trudna historia miesza się z nowoczesną zabudową pełną szklanych wieżowców. Piosenka zapowiada album „Spacer po Warszawie”, stworzony dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Roberta Cichego i zaproszonych przez niego artystów.

„Grzybowska była wyzwaniem” – przyznaje w rozmowie Magda Dubrowska. Songwriterka znana z zespołów NANGA, Gang Śródmieście czy Utrata Skład, opowiada o pracy nad utworem poświęconym współczesnemu obliczu ulicy.

W podcaście rozmawiamy także o reporterskim i lirycznym podejściu do tekstów, umiejętności posługiwania się słowem, odniesieniach i inspiracjach. „Mam skłonność do cytowania, nawiązywania. Zawsze jak coś piszę, to otwiera mi się w głowie kilkanaście szuflad, z których wyskakują różne skojarzenia” – usłyszą Państwo w audycji. W podcaście wykorzystaliśmy także fragmenty utworu „Grzybowska” z nadchodzącej płyty „Spacer po Warszawie”.

Zapraszamy do obejrzenia klipu towarzyszącego piosence.

fot. Marccelo Gąska

 

 

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera