Eufonie 2022: Aleksander Dębicz poleca

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Eufonie. Dziewieć festiwalowych dni wypełnią koncerty w wykonaniu znakomitych solistów, zespołów i orkiestr. W tym roku odbędziemy muzyczną podróż od Austro-Węgier do współczesności. Nie zabraknie barokowego przepychu, jak i klasycznej jasności, brzmienia wielkich obsad, ale też intymności recitali. Na festiwal zaprasza Aleksander Dębicz.

Aleksander Dębicz jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów oraz kompozytorem. Punktem wyjścia dla działalności artystycznej Aleksandra Dębicza jest improwizacja oraz autorska muzyka, którą często łączy z repertuarem klasycznych mistrzów. W jego twórczości od lat przejawia zamiłowanie do sztuki filmowej i to właśnie w tym kierunku kompozytorskim obecnie podąża. Jest laureatem wielu nagród. W ostatnich latach był m.in. nominowany do Fryderyka 2018 za album „Bach Stories” (Warner Classics) nagrany wraz z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem, za muzykę do słuchowiska Polskiego Radia „Anna Karenina” w reż. Katarzyny Michałkiewicz otrzymał nagrodę na festiwalu Dwa Teatry 2019, a dosłownie kilka dni temu został zwycięzcą światowego konkursu „Bridgertone Scoring Competition” na alternatywną wersję ścieżki dźwiękowej do serialu Netflixa „Bridgertone”.

Eufonie to festiwal muzyczny odwołujący się do tradycji wspólnoty regionalnej krajów Europy Środkowo-Wschodniej. O wyjątkowości Eufonii stanowi z jednej strony czerpanie z tradycji, z drugiej zaś prezentowanie zupełnie nowych, nieodkrytych wcześniej brzmień. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Marek Horodniczy

redaktor naczelny

Zapisz się do Newslettera