„Ziemianie”. Raport kosmitów na temat ziemskiego życia

Ewa Solarz i Robert Czajka stworzyli książkę poruszającą tematy, o których warto rozmawiać z dziećmi. „Ziemianie” to opowieść o nas. Świat w liczbach, różnorodność i zwyczaje panujące na naszej planecie stały się tematami ciekawostek przedstawionych za pomocą słów i ilustracji.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„Kosmici zauważają różne zjawiska, np. to, że Ziemanie są bardzo nastawieni na siebie” – mówi w audycji autorka tekstu książki, historyczka sztuki i kuratorka wystaw, Ewa Solarz. Książka napisana z myślą o dzieciach ma być okazją do wspólnej rozmowy i zastanowienia się nad tym, kim jesteśmy.

Każdej nocie kosmicznego raportu towarzyszy ilustracja autorstwa Roberta Czajki. „Starałem się nie obrazić Ziemian moimi rysunkami, ale jednocześnie chciałem, by powstała zabawna książka” – przyznaje artysta w rozmowie. Humor zawarty w rysunkach i tekstach z pewnością przemówi również do dorosłych czytelników. A jakimi odbiorcami są dzieci? Jak mówią nasi rozmówcy – należą do najsurowszych czytelników, natychmiast wyłapują wszelkie nieścisłości.

Na zdjęciach fragmenty książki „Ziemianie” (Wydawnictwo Druganoga).

„Ziemianie”. Raport kosmitów na temat ziemskiego życia – transkrypcja podcastu

 

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera