Jak zaangażować wolontariuszy do działań w instytucjach kultury? Co robić, by zostali na dłużej? Jakie korzyści taka współpraca przynosi obu stronom? Tego dowiedzieli się uczestnicy szkolenia NCK.
Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.
Wspólne warsztaty, wymiana doświadczeń i wizyty studyjne w modelowych placówkach. Tak w dużym skrócie wyglądał program szkolenia dla dyrektorów i koordynatorów wolontariatu w instytucjach kultury, które odbyło się w Warszawie na początku października. Dwuosobowe zespoły zastanawiały się nad tym, w jaki sposób mogłyby zorganizować współpracę z wolontariuszami w swoich placówkach. Jednym z kluczowych zagadnień było także zatrzymanie raz „pozyskanego” wolontariusza na dłużej. W tym przypadku, jak zapewniają instruktorzy, bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego ochotnika i zwyczajne, choć często niedoceniane, podziękowanie za aktywność.
Szkolenie „Wolontariat długofalowy w instytucji kultury” to jedno z działań projektu „Wolontariat w kulturze” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy oraz Centrum Myśli Jana Pawła II.Długofalowy wolontariat w kulturze – transkrypcja podcastu
A więcej informacji na temat projektu „Wolontariat w kulturze” można znaleźć na stronie internetowej: nck.pl/kadra-kultury.
Długofalowy wolontariat w kulturze – transkrypcja podcastu