Twórczość Stanisława Lema w interpretacji Małych Instrumentów


Tegoroczny Dziedziniec Kultury odbywa się pod hasłem „Lemisja”. Zaproszeni muzycy prezentują twórczość inspirowaną dziełami Stanisława Lema – jednego z literackich patronów tego roku. Niepowtarzalny materiał zaprezentuje m.in. zespół Małe Instrumenty, który 23 lipca wystąpi na scenie dziedzińca Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Motywy muzyczne z literatury Stanisława Lema posłużyły grupie Małe Instrumenty do stworzenia specjalnego materiału. Paweł Romańczuk zdradza w audycji, które wątki podejmowane przez pisarza usłyszymy w muzycznych interpretacjach podczas piątkowego koncertu. To nie tylko IX Symfonia Ludwika van Beethovena, ale także utwór funkcjonujący dotąd tylko w literackiej fikcji.

Z muzykiem rozmawiamy także o tym, co powoduje, że twórcy kreują nowe formy wykraczające poza znaną nam rzeczywistość. W ślad za Stanisławem Lemem, zastanawiamy się też nad rozwojem technologii i sztucznej inteligencji. W tym przypadku – w kontekście muzyki.

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 23 lipca 2021 roku o godzinie 19:00. Obowiązuje rejestracja na wydarzenie.

Dziedziniec Kultury jest cyklem koncertów organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury na dziedzińcu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Tegoroczną odsłonę wydarzenia otworzył występ Józefa Skrzeka, z którym o muzycznych ścieżkach porozmawialiśmy przed koncertem.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera