„Muzyka jest jedną wielką przygodą”- Józef Skrzek na Dziedzińcu Kultury

Fragment koncertu, starszy mężczyzna gra na klawiszach.

Za nami pierwszy koncert tegorocznej odsłony Dziedzińca Kultury. Cykl wydarzeń inspirowanych twórczością Stanisława Lema otworzył występ Józefa Skrzeka, Daniela Blooma, Elli Skrzek i Kariny Skrzeszewskiej.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Do końca sierpnia, co tydzień na dziedzińcu MKDNiS będzie można usłyszeć dźwięki inspirowane literaturą jednego z literackich patronów roku. W miniony piątek wyjątkowi muzycy otworzyli Dziedziniec Kultury koncertem ze specjalnym materiałem. O nietypowym projekcie mówił w Audycjach Kulturalnych kompozytor i multiinstrumentalista Józef Skrzek.

Z artystą rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób przenikające się dziedziny sztuki inspirują do tworzenia. Jak podkreślił założyciel legendarnej grupy SBB, pierwszorzędne znaczenie ma zawsze synergia wytwarzająca się między ludźmi. Józef Skrzek wspomniał w audycji o szczególnym momencie w karierze i zdradził swoje muzyczne plany na przyszłość.

Program nadchodzących koncertów w ramach Dziedzińca Kultury znajdą Państwo na stronie Narodowego Centrum Kultury. Wszystkim występom towarzyszy oprawa wizualna inspirowana wykonywaną muzyką i twórczością Stanisława Lema. Uzupełnieniem wydarzenia jest projekt edukacyjny „LEM”, na który składają się autorskie scenariusze zajęć dla edukatorów oraz wystawa prac współczesnych artystów plastyków, wzbogacona o grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem.

W audycji wykorzystaliśmy fragmenty koncertu, który odbył się 2 lipca 2021 roku na dziedzińcu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

fot. Wojtek Dobrogojski / NCK.

„Muzyka jest jedną wielką przygodą” – Józef Skrzek na Dziedzińcu Kultury – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera