Różne twarze Zbigniewa Wodeckiego

zbigniew wodecki

Jesienią 2018 roku znów sporo mówiło się o Zbigniewie Wodeckim. Półtora roku po jego śmierci ukazała się książka „Wodecki. Tak mi wyszło”, a do sklepów muzycznych trafiła płyta nagrana jeszcze przed tą debiutancką, z towarzyszeniem Orkiestry Rozrywkowej PRiTV w Katowicach. O tych dwóch wydawnictwach opowiadamy w tym odcinku podcastu.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„1976: A Space Odyssey” to płyta, którą Zbigniew Wodecki, znany całej Polsce niestrudzony artysta estradowy, trafił w 2015 roku do serc zupełnie innej publiczności. Dzięki namowom warszawskiej formacji Mitch & Mitch wrócił do swojego debiutanckiego albumu. O tej niezwykłej współpracy opowiada Kamil Bałuk, współautor książki „Wodecki. Tak mi wyszło” wydanej przez Wydawnictwo Agora.

„Sny podróżnika” to płyta, na którą trafiły piosenki, które Zbigniew Wodecki nagrywał z Orkiestrą Rozrywkową PRiTV w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana i Piotra Kałużnego między rokiem 1975 a 1977. Wśród są między innymi utwory, które później w innych aranżacjach umieścił na swoim debiucie. Nagrania te przypomniała po latach wytwórnia GAD Records.

W tym odcinku Audycji Kulturalnych rozmawiam o tych wydawnictwach z Kamilem Bałukiem i Michałem Wilczyńskim. W materiale usłyszycie fragmenty utworów z płyty „Sny podróżnika”: „Panny mego dziadka”, „Rzuć to wszystko co złe” i „A gdyby tak Robinsonem”.

Różne twarze Zbigniewa Wodeckiego – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera