Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury. Kathia


Choć ma na swoim koncie kilkaset koncertów, to występy przed publicznością wciąż wiążą się u niej z tremą. W czasie występów śpiewa, gra na klawiszach, gitarze i flecie. Kathia rozpoczęła tegoroczny koncert Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie i zahipnotyzowała publiczność piosenkami ze swojej debiutanckiej płyty.

Pochodząca z Poznania Kathia jest piosenkarką, kompozytorką i multiinstrumentalistką, a utwory które trafiły na jej pierwszą płytę „przestrzeń”, wydaną w listopadzie 2023 r., wyprodukowała sama w domowym studiu. Album został nominowany do nagrody „Bestsellery Empiku”, a krytycy zwracali uwagę na jego mroczny nastrój, uzupełniony muzyką elektroniczną.

Fanów poruszają szczególnie osobiste teksty, które są odbiciem przeżyć artystki w trakcie pisania. Przyznaje, że w ten sposób dzieli się swoimi emocjami, które są dla niej podstawą tworzenia.

W Audycjach Kulturalnych opowiedziała o tym, dlaczego w trakcie koncertu zdecydowała się zagrać cover (pierwotnie wykonany przez brytyjski girlsband „The Last Dinner Party”) oraz o jakim duecie scenicznym marzy.

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Estrady Rzeszowskiej / fot. Sebastian Augustyn

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Aleksandra Galant

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera