O tych książkach mówiliśmy w Audycjach Kulturalnych w 2017 roku

W zeszłym roku często rozmawialiśmy o książkach non-fiction. Były to między innymi biografie, pozycje poświęcone projektowaniu, ale też podróżom i popkulturze. Kilka z nich chcemy Wam przypomnieć.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Początek roku to czas realizacji postanowień. Jednym z popularniejszych jest wyzwanie polegające na przeczytaniu 52 książek w roku. Kibicujemy tym, którzy bez problemu radzą sobie z jedną publikacją tygodniowo, ale trzymamy kciuki także za tych, którzy zdecydują się na jego nieco łatwiejszą (bo obejmującą mniej pozycji) wersję. Najważniejszy jest przecież sam fakt, że z przyjemnością czyta się ciekawe książki, a nie liczba tytułów, którymi można pochwalić się w grudniu.

Co roku półki w księgarniach uginają się od nowości, a wyniki wszelakich konkursów literackich i zabiegi PR-owe wydawców wpływają na decyzje, które czytelnicy podejmują przy kasach i w bibliotekach. My z kolei na pierwsze tygodnie nowego roku chcemy polecić naszym słuchaczom kilka książek, które ukazały się w roku 2017. Jest wśród nich opowieść o polskim Indianinie, zbiór poezji Bolesława Leśmiana i pięknie wydane opracowanie dotyczące historii polskiego projektowania graficznego. Zachęcamy do wysłuchania kompilacji fragmentów naszych rozmów dotyczących tych i innych publikacji. Polecamy także oddzielne odcinki im poświęcone, które można znaleźć na naszej stronie internetowej i profilu w serwisie Soundcloud w kategorii „Książka”.

O tych książkach mówiliśmy w Audycjach Kulturalnych w 2017 roku – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera