„Tyrmand. Pisarz o białych oczach” – nowa biografia autorstwa Marcela Woźniaka

Książka Marcela Woźniaka „Leopold Tyrmand pisarz o białych oczach”. Okładka przedstawia portret Tyrmanda wycięty w metalowej siatce.

„Tyrmand. Pisarz o białych oczach” to tytuł drugiej biografii Leopolda Tyrmanda autorstwa Marcela Woźniaka. Książka ukaże się 14 października nakładem Wydawnictwa Marginesy. W naszym podcaście biograf opowiada o niezwykłych spotkaniach, które pomogły mu odnaleźć nowe fakty z życiorysu „pisarza w kolorowych skarpetkach”.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

W Audycjach Kulturalnych Marcel Woźniak wspomina postaci, które spotkał w trakcie prac książką. Bardzo często spotkania te rzucały nowe światło na życie Leopolda Tyrmanda, wzruszały i inspirowały do kolejnych poszukiwań. Na kartach książki poznajemy wiele nowych fragmentów biograficznych i wspomnień osób związanych z autorem „Złego”. 

Jakim człowiekiem był Tyrmand? Skąd jego niegasnące zamiłowanie do jazzu i przede wszystkim – niezwykła umiejętność popularyzowania tej muzyki? Czy był geniuszem? Na te pytania odpowiada w naszym podcaście autor „Tyrmanda. Pisarza o białych oczach”. Zapraszamy do wysłuchania audycji! 

Fot. Okładka książki / Wydawnictwo Marginesy

Zachęcamy również do wysłuchania podcastu o ścieżce dźwiękowej do „Złego”.

A Fundacja Wirtualne Horyzonty zaprasza na tropienie myśli literackiej Warszawy lat 50. podczas wirtualnego spaceru po mieście śladami Leopolda Tyrmanda.

„Tyrmand. Pisarz o bialych oczach” – nowa biografia autorstwa Marcela Woźniaka – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera