Żywiołowa ciekawość świata. Jacek Frączak o Danucie Wróblewskiej

Wydana przez Narodowe Centrum Kultury książka „Sztuka i przyjaciele” prezentuje wybrane teksty ze spuścizny literackiej Danuty Wróblewskiej. Współwydawcą publikacji jest Jacek Frączak – artysta i wykładowca akademicki, a prywatnie syn Danuty Wróblewskiej. W Audycjach Kulturalnych podzielił się z nami wspomnieniami o mamie.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„Wernisaże, które prowadziła (…) właściwie były małymi spektaklami” – opowiada gość. „Mama niewątpliwie była osobą wielu talentów”. W podcaście usłyszą Państwo o początkach drogi zawodowej Danuty Wróblewskiej, działalności kuratorskiej i krytycznej oraz cechach osobowości, dzięki którym Wróblewska z powodzeniem pełniła funkcję animatorki życia artystycznego.

Książka „Sztuka i przyjaciele. Pisma wybrane Danuty Wróblewskiej” to antologia tekstów krytyczki, dotyczących różnorodnych dziedzin sztuki – od grafiki przez tkaninę, rzeźbę i sztukę użytkową, po malarstwo.

Postać wieloletniej kuratorki Galerii Kordegarda przybliżyła również w jednym z naszych podcastów Monika Małkowska – publicystka i krytyczka sztuki. Zapraszamy do wysłuchania audycji z serii „Abecadło Kordegardy”.

Żywiołowa ciekawość świata. Jacek Frączak o Danucie Wróblewskiej – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera