Ilustrowany świat Bałtyku w książce „Balticarium” – Natalia Uryniuk

balticarium

Świat Bałtyku to nie tylko mniej lub bardziej znane rośliny i zwierzęta. To także mieszkańcy państw, które nad nim leżą, plaże, porty i statki. W książce „Balticarium” Morze Bałtyckie opisała i zilustrowała Natalia Uryniuk – gość tego odcinka podcastu. Dowiecie się niego, czy w piżamie można chodzić na plażę i dlaczego mikroplastik jest taki niebezpieczny.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Książka „Balticarium”, wydana przez Wydawnictwo Wytwórnia, to uzupełnienie portalu o tej samej nazwie, który także przybliża świat Bałtyku. Tworząc stronę balticarium.com, Natalia Uryniuk skupiła się na zwierzętach zamieszkujących Morze Bałtyckie. Do książki trafiły ciekawostki geograficzne i historyczne, informacje na temat kultury państw nadbałtyckich i podpowiedzi, jak zadbać o czystość morza.

Natalia Uryniuk zajmuje się malarstwem, grafiką i ilustracją. Jest stypendystką programu „Młoda Polska”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Dwa lata temu opowiadała krótko w Audycjach Kulturalnych o swojej wystawie w Kordegardzie. Galerii Narodowego Centrum Kultury. Rozmowę znajdziecie w odcinku „Podwodny kalejdoskop w Galerii Kordegarda„.

 fot.: Tamara Uryniuk, archiwum prywatne Natalii Uryniuk
Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera