Podwodny kalejdoskop w Galerii Kordegarda

Ciernik, dobijak, garnela. To nie nazwy narzędzi ani sprzętów gospodarstwa domowego, tylko zwierząt żyjących w Bałtyku. Teraz możesz poznać je bliżej, zanim wyjedziesz nad morze.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

O tym, jak fascynujące są głębiny Morza Bałtyckiego, można przekonać się w Galerii Kordegarda w Warszawie. Swoje prace prezentuje tam młoda artystka, Natalia Uryniuk. Na ścianach, ale także na specjalnie przygotowanych poduszkach morskie zwierzęta tańczą niczym w kalejdoskopie. Pobudzające wyobraźnię kolory i kształty przykuwają uwagę dzieci i rozbudzają ich ciekawość, serwując przy okazji sporą dawkę wiedzy.

Ale „Balticarium” to nie tylko tytuł wystawy. To przede wszystkim pierwsza na świecie wielojęzyczna platforma edukacyjna. Projekt łączy sztukę, ekologię i naukę. Na stronie internetowej balticarium.com znalazły się ilustracje i opisy zwierząt mieszkających w Morzu Bałtyckim, fotografie, wiersze i gry edukacyjne. Projekt powstał dzięki stypendium “Młoda Polska” przyznawanym wybitnym artystom, którzy nie ukończyli 35 lat. Operatorem programu jest Narodowe Centrum Kultury.

Wystawa “Balticarium. Podwodny kalejdoskop” będzie czynna do 16 lipca. Rozmawialiśmy o niej z ilustratorką, Natalią Uryniuk oraz Anną Rakowską z Narodowego Centrum Kultury.

Podwodny kalejdoskop w Galerii Kordegarda – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera