Wywiad z zespołem Lor

koncert zespołu Lor

Pierwsze piosenki pisały jeszcze w gimnazjum. W czasach mody na elektronikę zachwyciły słuchaczy swoją wrażliwością i akustycznym brzmieniem. Posłuchajcie wywiadu z zespołem Lor.

Jagoda Kudlińska (wokal), Julia Skiba (pianino), Paulina Sumera (teksty) i Julia Błachuta (skrzypce) pochodzą z Krakowa. Lor założyły kilka lat temu, a wiosną tego roku ukazała się ich debiutancka płyta „Lowlight”. W wywiadzie dziewczyny opowiadają o swojej muzyce, lęku przed dorosłością i tłumaczą, kiedy klaszcze się na ich koncertach.

W zeszłym roku zespół był gościem wakacyjnego projektu Narodowego Centrum Kultury, pn. Dziedziniec Kultury. O pierwszej, zeszłorocznej edycji, możecie posłuchać w odcinku „Dziedziniec Kultury: miejsce spotkania z ludźmi i z kulturą”, z kolei o edycji która niedawno dobiegła końca w odcinku „Wiejskie i miejskie potańcówki”.

W rozmowie odnoszę się też do wyników badania preferencji muzycznych polskich nastolatków przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury. Informacje o nich oraz komentarze dziennikarzy muzycznych znajdziecie w odcinku „Jakiej muzyki słuchają nastolatki”.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera