Dziedziniec Kultury: miejsce spotkania z ludźmi i z kulturą

Dziedziniec Kultury to wakacyjna propozycja Narodowego Centrum Kultury. Na dziedzińcu Pałacu Potockich, w którym mieści się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wakacyjne piątki odbywają się koncerty i pokazy filmów, zaś w Galerii Kordegarda oraz przed nią obejrzeć można wystawy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Dziedziniec MKiDN – Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

Pt. 13 lipca — Pt. 31 sierpnia 2018 r.   g. 20:00

W Audycjach Kulturalnych odwiedzamy z mikrofonem dziedziniec, by mogli Państwo usłyszeć, jak było podczas inauguracji oraz, by zapowiedzieć niektóre z wydarzeń przygotowanych dla tych, którzy osobiście odwiedzą Dziedziniec Kultury.

W nagraniu wysłuchać można wypowiedzi dziedzińcowych gości oraz gospodarzy: Rafała Wiśniewskiego – dyrektora NCK, zastępcę dyrektora Elżbietę Wrotnowską- Gmyz, a także Milo Kurtisa – szefa artystycznego Dziedzińca Kultury i członka grup Milo Ensemble oraz Osjan, które będzie można usłyszeć podczas piątkowych koncertów.

Zespoły i muzycy, którzy wystąpią w ramach Dziedzińca Kultury w piątki o godz. 20.00: Kapela ze wsi Warszawa, MILO Ensamble, Ifi Ude, KALINA, Lor, Osjan, Bibobit, November Project feat. Paprodziad (Łąki Łan).

W co drugi piątek o godz. 18.00 prezentowane są filmy: „Jarocin. Po co wolność?”, „Fugazi. Centrum Wszechświata”, „Kartka z powstania”, „Usłyszcie mój krzyk”, „Rzeczpospolita. Reaktywacja”.

W sierpniu i w we wrześniu będzie też można obejrzeć  film, zrealizowany w technologii VR „Kartka z Powstania”.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Dziedziniec Kultury – miejsce spotkania z ludźmi i z kulturą – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera