Wirtualna rzeczywistość w kinie – Jacek Nagłowski

wirtualna rzeczywistość

Czy wirtualna rzeczywistość to wciąż przyszłość kina, czy już jego teraźniejszość? Jakie wyzwania VR stawia przed filmowcami i jak wpływa na odbiorców? Czy to przede wszystkim biznes rozrywkowy, czy szansa dla projektów artystycznych? O tym rozmawiam z reżyserem doświadczeń VR, Jackiem Nagłowskim.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Dyskusja na temat wirtualnej rzeczywistości w kinie była jednym z punktów programu 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jednym z jej uczestników, był gość tego odcinka podcastu, Jacek Nagłowski. To twórca dokumentalnego doświadczenia „Szepty”, które miało swoją premierę na La Biennale di Venezia. Dlaczego „doświadczenia”? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Wspominamy w niej między innymi o „Kartce z powstania”, której współproducentem jest Narodowe Centrum Kultury. Jak powstawało pierwsze polskie fabularyzowane widowisko historyczne w technologii VR, usłyszycie w odcinku „Powstanie w wirtualnej rzeczywistości”.

Narodowe Centrum Kultury jest współorganizatorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podczas jego 44. edycji nagrałam też odcinek „Rozmowa o filmie »Piłsudski«”. To oczywiście produkcja nakręcona w tradycyjny sposób, chociaż biorąc pod uwagę filmową popularność postaci Marszałka, nie zdziwiłabym się, gdyby ktoś kiedyś postanowił umieścić go w wirtualnej rzeczywistości.

Wirtualna rzeczywistość w kinie – Jacek Nagłowski – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera