Ja to ktoś inny – Janusz Kukuła o sobie

„Ja to ktoś inny” – to spisane przez Tomasza Lerskiego wspomnienia z życia prywatnego i pracy artystycznej Janusza Kukuły – poety, pisarza, wieloletniego dyrektora Teatru Polskiego Radia, reżysera ponad 2300 słuchowisk i autora licznych adaptacji.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Janusz Kukuła po raz pierwszy i – jak twierdzi – po raz ostatni, opowiada o sobie. Reżyser wpuszcza czytelnika do swojego prywatnego życia, a dzięki temu możemy np. przeczytać o cichym chłopcu zakochanym w poezji, wielbicielu twórczości Cypriana Norwida, a wreszcie o obdarzonym wielką wrażliwością reżyserze teatru radiowego, który tworzy od ponad 40 lat.

W „Audycjach Kulturalnych” Janusz Kukuła opowiada m.in. o kilku ze stu opisanych na kartach książki, najbardziej inspirujących go postaci. Wśród nich znaleźli się np. Irena Kwiatkowska, Artur Barciś i Maria Pakulnis.

Z dyrektorem Teatru Polskiego Radia rozmawiamy o jego pierwszych reżyserskich doświadczeniach, o byciu rewolucjonistą, a także o tym wszystkim, co w teatrze radiowym dzieje się między słowami.

„Mamy sobie tyle do milczenia” – czy w dzisiejszym świecie słowa jednego z najbardziej lubianych przez Janusza Kukułę wierszy Anny Kamieńskiej mają jeszcze sens?

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Fot. Marianna Kulesza

Ja to ktoś inny – Janusz Kukuła o sobie – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Anna Karna

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera