Andrzej Kalina – moja POLSKA przestrzeń

Od 14 grudnia w Kordegardzie będzie można zobaczyć autorską wystawę prac Andrzeja Kaliny. Znajdą się na niej rysunki, które powstały podczas pandemicznej izolacji oraz obiekty graficzne z cykli „Sacrum” i „Poszerzona rzeczywistość”. Artysta opowiedział o nich w Audycjach Kulturalnych.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„Musiałem poradzić sobie z emocjami i poznać warsztat, którego wcześniej w tej formie nie stosowałem” – mówi gość podcastu. Czas covidowej izolacji uniemożliwił artyście korzystanie z pracowni. Chcąc utrwalić swoje odczucia poprzez sztukę, sięgnął po najprostsze narzędzia – farby, ołówki, pisaki, markery. Stworzył ponad 200 rysunków, ilustrujących dynamicznie zmieniające się stany emocjonalne. Ich wybór zobaczymy niebawem na wystawie w galerii Narodowego Centrum Kultury. W przestrzeni Kordegardy znajdą się też obiekty graficzne, częściowo stworzone z elementów dawnych prac twórcy.

Andrzej Kalina w rozmowie wspomina swoich profesorów, opowiada o pracy ze studentami i dzieli się refleksją związaną z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi we własnej sztuce. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Andrzej Kalina – moja POLSKA przestrzeń – transkrypcja podcastu

 

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera