Eksperyment i poszukiwanie, czyli you.Guru na Innych Brzmieniach


Niełatwo przyporządkować ich muzykę do jednego gatunku. Tworzą bez konkretnych założeń, obserwując, w którą stronę zawiedzie ich wspólne granie. W tym podcaście rozmawiamy z bydgoskim zespołem you.Guru, który niebawem wystąpi podczas lubelskiej odsłony Wschodu Kultury.

Artur Maćkowiak i Michał Lutrzykowski opowiadają o tym, co uważają za istotę projektu you.Guru. Wraz z Piotrem Waliszewskim wydali w poprzednim roku album zatytułowany „Young Adult Fiction”. Na płycie, wydanej nakładem Anteny Krzyku, pozwolili sobie na eksperymentowanie z dźwiękiem. Kompozycje charakteryzuje transowość, która, jak mówią muzycy, przychodzi do nich naturalnie.

Okazją do rozmowy o projekcie muzyków wywodzących się ze sceny rockowej jest nadchodzący koncert zespołu. Z utworami, które znalazły się na „Young Adult Fiction”, a także z zupełnie nowym materiałem, wystąpią 27 czerwca 2021 roku podczas Wschodu Kultury Innych Brzmień w Lublinie. Więcej informacji o festiwalu, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury, znajdą Państwo na stronie: http://www.wschodkultury.eu/.

W audycji wykorzystaliśmy fragmenty utworów „The Secret Way to Reach Ben” oraz „An Animated Song” z debiutanckiego albumu you.Guru.

Fot. Krzysztof Nowicki.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Martyna Matwiejuk

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera