Wszystko widzę jako sztukę

Warszawa, Stalowa Wola, Białystok, a teraz również Radom. W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” prezentowana jest wystawa rodzinna „Wszystko widzę jako sztukę”. Znalazły się na niej obiekty należące do kanonu polskiej sztuki współczesnej, otwierające na tę sztukę nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„To jest jednak świat dość hermetyczny, zwłaszcza teksty o sztuce współczesnej potrafią być trudne, skomplikowane i nie do końca zrozumiałe dla wszystkich” – mówi w podcaście Ewa Solarz, kuratorka wystawy. Założeniem ekspozycji było oswojenie najmłodszych widzów ze sztuką oraz instytucją muzeum. Jak się okazało, wystawa z powodzeniem trafia również do dorosłych odbiorców.

Pierwsza edycja pokazu miała miejsce w 2018 roku w Zachęcie. Do 4 czerwca 2023 roku jej rozszerzoną odsłonę można zobaczyć w Radomiu. Ekspozycja obejmuje prace siedemnastu artystów, wśród których znaleźli się: Kuba Bąkowski, Marcin Berdyszak, Bogna Burska, Andrzej Dłużniewski, Monika Drożyńska, Stanisław Dróżdż, Jan Dziaczkowski, Maurycy Gomulicki, Kijewski/Kocur, Edward Krasiński, Leszek Lewandowski, Robert Maciejuk, Anna Molska, Katarzyna Przezwańska, Ryszard Winiarski, Julita Wójcik. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Zdjęcia: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

Wszystko widzę jako sztukę – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera