Wojciech Młynarski – poeta polskiej piosenki

Wojciech Młynarski to autor ponad trzech tysięcy tekstów, poeta, satyryk, autor librett, reżyser, scenarzysta, artysta kabaretowy i tłumacz. Przez wielu znawców uznawany za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Gościem Audycji Kulturalnych jest Michał Ostrowski, autor najnowszej biografii artysty, pt. „Młynarski. Światowe Życie”.

W swojej książce Michał Ostrowski rozmawia z bliskimi poety, m.in. z Michałem Bajorem, Danutą Błażejczyk, Krystyną Jandą, Januszem Stokłosą, Barbarą Młynarską–Arens, a także z jego dziećmi – Agatą, Pauliną i Janem Młynarskimi.

Szczere rozmowy ukazują Wojciecha Młynarskiego jako geniusza słowa, niezwykle charyzmatycznego twórcę, ale także jako człowieka nieustannie zmagającego się z afektywną chorobą dwubiegunową, kładącą się cieniem na jego kontaktach z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami.

W audycji podążamy za biografią Młynarskiego, przypominając najważniejsze momenty w jego artystycznej karierze. Nasz gość opowiada o debiucie autora „Róbmy swoje” w Hybrydach, o Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu, na których jego piosenki gościły przez 30 lat, o Kabarecie Dudek i wreszcie Teatrze Ateneum, który poeta nazywał „drugim domem”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

fot. Marek Karewicz

Wojciech Młynarski – poeta polskiej piosenki – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Anna Karna

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera