Stanisława Celińska, Enej, Sylwia Grzeszczak i Sebastian Karpiel-Bułecka. Zapraszamy na Wielkie Kolędowanie!

Po raz kolejny w Wigilię Bożego Narodzenia odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd z udziałem znakomitych polskich artystów, współorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Na antenie telewizji Polsat usłyszymy m.in. Stanisławę Celińską, zespół Enej, Sylwię Grzeszczak i Sebastiana Karpiela-Bułeckę.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

W Audycjach Kulturalnych pytamy muzyków o ich wspomnienia z dzieciństwa związane z kolędowaniem. Z czym kojarzą im się święta i jakie uczucia towarzyszą wykonywaniu kolęd? Czy jako dzieci bywali kolędnikami? Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

Koncert Wielkiego Kolędowania z Polsatem z Sanktuarium Matki Bożej w Mariańskim Porzeczu rozpocznie się o godzinie 16:45 w Wigilię. Artyści zaśpiewają znane kolędy, a o oprawę muzyczną zadba Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Projekt został zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury w ramach WPR Narodowe Śpiewanie.

W audycji wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Oj Maluśki Maluśki” (Aleksandra Kurzak, Sebastian Karpiel-Bułecka) oraz „W żłobie leży” (w wykonaniu Stanisławy Celińskiej).

Zapraszamy Państwa do wysłuchania naszego podcastu o polskich kolędach.

Stanisława Celińska, Enej, Sylwia Grzeszczak i Sebastian-Karpiel-Bułecka. Zapraszamy na Wielkie Kolędowanie! – transkrypcja podcastu
Fot. Anna Wołowczyk

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera