Miuosh z nowym utworem „Stal i beton”

„Żyjemy w świecie, w którym opowiadanie historii nie jest w cenie” – mówi w podcaście Miłosz „Miuosh” Borycki, raper i kompozytor. W związku z 40. rocznicą tajnej ewakuacji płk. Ryszarda Kuklińskiego artysta stworzył utwór zatytułowany „Stal i beton”.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

8 listopada na kanałach YouTube i Facebook Narodowego Centrum Kultury pojawi się videoklip do utworu Miuosha w reżyserii Mateusza Miszczyńskiego. Tytułowe „stal” i „beton” to symbole Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W podcaście Miłosz Borycki opowiada o swoim podejściu do pisania utworów, dla których punktem wyjścia są wydarzenia historyczne. „Nigdy nie potraktuję takich tematów zerojedynkowo i nie będę mówił o tym, co jest najprostsze” – podkreśla artysta.

Zachęcamy Państwa także do wysłuchania rozmowy o najnowszej płycie Miuosha pt. „Pieśni współczesne”. Współwydawcą albumu jest Narodowe Centrum Kultury.

Historię płk. Ryszarda Kuklińskiego przytacza wydana przez NCK książka Wojciecha Sobolewskiego. Na jej podstawie Mikołaj Kamler stworzył animację, w której w rolę narratora wcielił się Piotr Fronczewski. Więcej usłyszą Państwo w podcaście.

Miuosh z nowym utworem „Stal i beton” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera