„Dążę do tego, żeby zaskakiwać samego siebie” – Miuosh o albumie „Pieśni współczesne”

24 września ukazała się najnowsza płyta Miuosha, nagrana z udziałem muzyków Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz znakomitymi wokalistkami i wokalistami. „Pieśni współczesne” to opowieść o teraźniejszości, czerpiąca z tradycji i śląskiej mitologii.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„Powtarzanie schematów jest nudzące, staram się tego unikać” – mówi w rozmowie z Audycjami Kulturalnymi Miłosz Borycki. Album, który właśnie się ukazał, z pewnością przełamuje schematy. Miuosh zamknął w tekstach swoje obserwacje dotyczące codzienności. Stworzył też muzykę na album, na którym pojawia się m.in. Julia Pietrucha, Tomasz Organek i Błażej Król.

Z artystą rozmawiamy o wytyczaniu nowych dróg, twórczym rozwoju i sednie „Pieśni współczesnych”. W audycji usłyszą Państwo również Igora Herbuta – jednego z wokalistów występujących gościnnie na albumie. Jaka historia stoi za utworem „Mantra”? Zapraszamy do słuchania!

W podcaście wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Celina” oraz „Mantra” z płyty „Pieśni współczesne”. Współwydawcą albumu jest Narodowe Centrum Kultury.

fot. Ania Walterowicz

„Dążę do tego, żeby zaskakiwać samego siebie” – Miuosh o albumie „Pieśni współczesne” – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera