Skalpel i „Planetarium Lema” na Festiwalu Soundedit

Podczas nadchodącej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit duet Skalpel wystąpi ze specjalnym materiałem inspirowanym prozą Stanisława Lema. Duet zaprosił do współpracy artystów wyróżniających się niekonwencjonalnym podejściem do tworzenia. Jak zapowiadają nasi rozmówcy, wydarzenie będzie wielką niespodzianką, również dla samych muzyków.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

24 października 2021 roku, w łódzkim Klubie Wytwórnia, publiczność Festiwalu Soundedit będzie mogła usłyszeć jak brzmi „Planetarium Lema”. W podcaście rozmawiamy z Marcinem Cichym i Igorem Pudło o szczególnym koncercie. Na scenie pojawią się również zaproszeni goście – Kuba Więcek, Piotr Orzechowski i Paweł Romańczuk. „Będzie to muzyka nieskalpelowa” – zdradzają nasi rozmówcy.

Jak duet Skalpel postrzega muzykę przyszłości? Między innymi tego dowiedzą się Państwo z audycji. Zapraszamy do słuchania!

Współorganizatorem audiowizualnego wydarzenia pt. „Planetarium Lema” jest Narodowe Centrum Kultury. Pełen program Festiwalu Soundedit znajdą Państwo na stronie https://soundedit.pl/program/.

Zachęcamy również do posłuchania naszej rozmowy z Pawłem Romańczukiem, który opowiadał o muzycznym interpretowaniu literatury przy okazji koncertu na tegorocznym Dziedzińcu Kultury.

Fot. Bartosz Hołoszkiewicz.

Skalpel i „Planetarium Lema” na Festiwalu Soundedit – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera