Rusza 46. FPFF w Gdyni! Rozmawiamy z krytykiem filmowym Łukaszem Adamskim

20 września rozpoczyna się jedno z najważniejszych spotkań filmowych w Polsce. Gdyński Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się po raz czterdziesty szósty. W Audycjach Kulturalnych pytamy o oczekiwania i nastroje przed wydarzeniem.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Łukasz Adamski, dziennikarz, publicysta i krytyk filmowy, podzielił się z nami wrażeniami dotyczącymi produkcji zakwalifikowanych do Konkursu Głównego. Rozmówca tak ocenił pełnometrażowy debiut Mateusza Rakowicza pt. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”: „To brawurowy film, który igra z prawidłami gatunku”. W audycji pytamy też o głośny „Prime Time” Jakuba Piątka i najbardziej wyczekiwane tytuły tegorocznej odsłony festiwalu. Co wyróżnia młodych polskich filmowców? Zapraszamy do słuchania!

Pełną listę filmów, które zawalczą o Złote i Srebrne Lwy w Konkursie Głównym 46. FPFF w Gdyni, a także produkcji zakwalifikowanych do Konkursu Filmów Krótkometrażowcy i Konkursu Filmów Mikrobudżetowych, znajdą Państwo na stronie wydarzenia. Festiwal odbędzie się w Gdyni w dniach 20 – 25 września 2021 roku. Już po raz dziewiąty Narodowe Centrum Kultury wspiera to wydarzenie, będące jedną z najstarszych imprez filmowych w Europie.

Na zdjęciu Łukasz Adamski, dzięki uprzejmości rozmówcy.

Rusza 46. FPFF w Gdyni! Rozmawiamy z krytykiem filmowym Łukaszem Adamskim – transkrypcja podcastu

Plakat 46. FPFF

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera