Rozmowy o czasie

„Choć czas determinuje ludzkie życie, w najogólniejszych ramach wyznaczając brzegowe warunki trwania tego życia, to w licznych sytuacjach, w jakich znajduje się człowiek, nie tylko czas wpływa na człowieka i jego zachowania, ale to przede wszystkim postawy człowieka, jego kultura i sytuacja oddziałują na pojmowanie czasu, na stosunek do niego i odczucia względem niego” – prof. Marian Golka.

Pojęcie czasu to zjawisko wieloznaczne i wciąż niezgłębione. Bycie w czasie, jest stanem niezależnym od nas i można je analizować na wiele różnych sposobów. W nowej publikacji Wydawnictwa Narodowego Centrum Kultury „Sekrety Ludzkiego czasu”, jej autor – prof. Marian Golka, przedstawia czas w różnych ujęciach, na przestrzeni różnych epok i z punktu widzenia różnych kultur. Autor stawia czytelnika przed pytaniami, które z pozoru wydają się oczywiste, a w istocie okazują się być skomplikowane i wymagające poważnej refleksji.

O zjawisku czasu rozmawiamy z naszym gościem – prof. Mirosławem Chałubińskim, socjologiem kultury, socjologiem polityki oraz specjalistą w zakresie historii idei. Zapraszamy do słuchania!

Rozmowy o czasie – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Natalia Ryba

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera