Materiały i techniki. Poradnik dla artysty współczesnego

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków zaprezentował niedawno pierwszą część serii poradników, która ma pomóc twórcom, właścicielom i użytkownikom obiektów zabytkowych. Vademecum zawiera 11 tematycznych rozdziałów porządkujących wiedzę dotyczącą warsztatu artysty. Autorki podjęły także temat przechowywania, transportowania i eksponowania obiektów sztuki.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

W Audycjach Kulturalnych gościmy dr Annę Tomkowską i Dianę Kułakowską – konserwatorki sztuki, współautorki vademecum. Wspólnie zastanawiamy się, jak dużą lukę wydawniczą wypełnia poradnik. Znajdziemy w nim m.in. przepisy na stworzenie naturalnych klejów, przegląd surowców włókienniczych czy informacje dotyczące eksponowania analogowych materiałów fotograficznych.

Jak szybko zmieniają się techniki konserwacji? Od jak dawna podejmujemy prace zabezpieczające dzieła? Jak długo vademecum pozostanie aktualne? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w audycji.

Publikacja jest dostępna bezpłatnie w wersji elektronicznej. Można ją pobrać ze strony: https://nikz.pl/projekt/vademecum-nikz-materialyi-techniki/

Grafika: materiały promocyjne NIKZ

Materiały i techniki. Poradnik dla artysty współczesnego – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera