Polska Muzyka Odnaleziona

W historii polskiej muzyki nie brakuje kompozytorów, których utwory z różnych powodów zostały zapomniane. Te, po które od wielu lat nie sięgnęła żadna orkiestra, przypomina Narodowe Centrum Kultury. 

Polska Muzyka Odnaleziona to festiwal realizowany w ramach programu NCK „Historia Muzyki Polskiej”. W tym roku mało znane utwory rodzimych kompozytorów wybrzmią już po raz trzeci. Współorganizatorem tej edycji wydarzenia jest Polskie Radio, a koncerty odbędą się w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

17 listopada Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Michała Klauzy wykona utwory czterech kompozytorów żyjących na przełomie XVIII i XIX wieku. Obok Karola Kurpińskiego usłyszymy też trzech autorów zapomnianych – Wojciecha Dankowskiego, Macieja Radziwiłła i Jana Wańskiego starszego.

Na drugi festiwalowy koncert, który odbędzie się 9 grudnia, złożą się w całości utwory Witolda Maliszewskiego, wykonane przez Polską Orkiestrę Radiową pod batutą Tomasza Bugaja. Przy fortepianie zasiądzie Piotr Sałajczyk.

O festiwalu Polska Muzyka Odnaleziona opowiada jego pomysłodawca i dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej Krzysztof Kur oraz dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej i dyrygent, Michał Klauza. Zapraszamy do słuchania.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do Newslettera