„Dawid Ryski – plakat muzyczny” na Wchodzie Kultury w Lublinie

Tegorocznej odsłonie festiwalu Wschód Kultury „Inne Brzmienia” w Lublinie towarzyszyło wiele koncertów, spotkań, pokazów i wystaw prezentujących działalność utalentowanych twórców z Polski i wschodnich krajów sąsiadujących. Jednym z nich jest Dawid Ryski, grafik-ilustrator, z którym rozmawiamy o współczesnym ilustratorstwie i sztuce transponowania dźwięków na obrazy

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Dawid Ryski jest postacią niezwykle istotną dla polskiej ilustracji. Jego prace zdobią liczne czasopisma i książki, produkty codziennego użytku, a nawet przestrzenie miejskie. Szczególne miejsce w twórczości artysty zajmują też plakaty muzyczne i to właśnie tej formie została poświęcona jedna z wystaw lubelskiej odsłony Wschodu Kultury. W tym roku wiele wydarzeń było związanych z działalnością niezależnej wytwórni Antena Krzyku, z którą grafik współpracuje nie tylko jako ilustrator, ale i muzyk – perkusista.

Z naszego podcastu dowiedzą się Państwo, jaki styl plakatów najbardziej przemawia do artysty, jak zaczęła się jego przygoda z ilustracjami dla dzieci oraz której obsesji twórczej grafik nie może pozbyć się do dziś. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy zarejestrowanej podczas festiwalu Wschód Kultury „Inne Brzmienia”!

Fot. Wojtek Rojek / NCK

„Dawid Ryski – plakat muzyczny” na Wchodzie Kultury w Lublinie – transkrypcja podcastu

Zapraszamy również do wysłuchania innych podcastów zrealizowanych podczas tegorocznego Wschodu Kultury:

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera