Im krócej, tym trudniej – Paweł Huelle o „Talicie”

„Talita” to tytuł najnowszej książki Pawła Huelle’go. Pisarz w rozmowie z Katarzyną Oklińską mówi co jest dla niego wzorem literatury – zdziwią się Państwo, bo to nie żaden autor ani konkretna książka. Twórca zdradza też, że najbardziej lubi czytać opowiadania. Dlaczego? Ponieważ to forma wieczorowo-kolejowa. Wyjaśnienie znajdą Państwo w podcaście.

„Talita” to zbiór 12 opowiadań. Każde z nich to krótka historia wyjątkowych bohaterów, których Paweł Huelle lepi ze słów. Nie są to słowa proste. Autor daje popis polszczyzny, o której być może na co dzień zapominamy. W tomie – jak zawsze w przypadku tego pisarza – dominuje Gdańsk, z którego Paweł Huelle nie jeden już raz próbował się wyprowadzić. W rozmowie wyjaśnia dlaczego się nie udało. Wiele mówi nam również o religijności, która jest ważna dla bohaterów „Tality”. Pisarz przyznaje, że nie było mu łatwo tworzyć tej książki. A jaki jest efekt? To muszą ocenić Państwo sami.

Polecamy też Państwu rozmowę z Anną Kaszubą-Dębską, o której wspomina Paweł Huelle „O życiu Brunon Schulza. Pierwsza biografia artysty”.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do Newslettera