Mistrzowie mówią: Krzysztof Zanussi

„Niejednokroć zostałem wygwizdany” mówi w Audycjach Kulturalnych jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. Autor kilkudziesięciu filmów, laureat międzynarodowych nagród, uhonorowany także „Platynowymi Lwami” za całokształt twórczości, a także Polską Nagrodą Filmową „Orzeł” za osiągnięcia życia.

Uważny obserwator, zawsze skupiony na wewnętrznym życiu swoich bohaterów. W całej twórczości Krzysztofa Zanussiego jego filmy to głęboka refleksja o człowieku.

Krzysztof Zanussi zaprosił Audycje Kulturalne do swojego prywatnego świata – pięknej oranżerii, w której rozmawialiśmy o klasycznej triadzie: pięknie, dobru i prawdzie, wciąż ważnych i obecnych w życiu reżysera.

Artysta opowiadał także o swoim najnowszym filmie, pt. „Liczba doskonała”, w którym powraca do pytań zadawanych na początku artystycznej drogi.

Obraz można było niedawno obejrzeć na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a już w listopadzie będzie walczył o główną nagrodę festiwalu Camerimage. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Mistrzowie mówią: Krzysztof Zanussi – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Anna Karna

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera