Jan Paweł II – miara wielkości człowieka

Książka: „Jan Paweł II - miara wielkości człowieka”, z czarnobiałym portretem papieża na okładce.

W tym roku obchodzimy stulecie urodzin Jana Pawła II – papieża, który został świętym. Z tej okazji, nakładem Wydawnictwa Narodowego Centrum Kultury, ukazał się tom „Jan Paweł II – miara wielkości człowieka”. W Audycjach Kulturalnych rozmawiamy o publikacji będącej próbą uchwycenia fenomenu osobowości Karola Wojtyły.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Strukturę wyjątkowej książki przybliża prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. W tym szczególnym roku przypomina, że wartości, o których nauczał papież, pozostają aktualne niezależnie od biegu dziejów.

Na monografię wydaną w serii Jubileusze składają się rozważania dotyczące wielu obszarów działań i zainteresowań papieża. Jednym z nich jest rozdział autorstwa ks. prof. Piotra Mazurkiewicza, w którym poddaje on analizie encykliki społeczne Jana Pawła II.

Pojęcie wspólnotowości i uczestniczenia w życiu społecznym było szczególnie istotne w nauczaniu Karola Wojtyły. W naszym podcaście usłyszą Państwo, co oznacza wielokrotnie podkreślana przez papieża „solidarność społeczna” i dlaczego jednym z najważniejszych aspektów życia człowieka jest praca.

Tom „Jan Paweł II – miara wielkości człowieka” jest dostępny na stronie Wydawnictwa NCK. Zachęcamy do lektury!

Jan Paweł II – miara wielkości człowieka – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera