Piosenki z Listy Przebojów Trójki – Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki

Pamiętacie jeszcze „Rower” Lecha Janerki” i „Boso” zespołu Zakopower? W roku 2005 i 2011 to były prawdziwe hity. A co powiecie na podróż w czasie przez ostatnie piętnaście lat polskiej muzyki rozrywkowej?

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Taką propozycję przygotowało Narodowe Centrum Kultury, opierając się na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Piosenki, które zajmowały w swoim czasie najwyższe miejsca składają się na program koncertu „Chórem za Europą”. Opowiedział mi o nich człowiek, przed którym trójkowa lista nie ma żadnych tajemnic – Marek Niedźwiecki.

Koncert „Chórem za Europą” odbędzie się 4 maja na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Chóry Sound’n’Grace, TGD, Gospel Rain, Chór Agaty Steczkowskiej i Chór Kameralny UAM zaśpiewają najpopularniejsze utwory z listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2004-2019. Wszystkie informacje na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ. O pozostałych wydarzeniach organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury z okazji piętnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej rozmawiałam z moimi gośćmi w poprzednim odcinku Audycji Kulturalnych.

Jeśli lubicie polskie przeboje sprzed lat, posłuchajcie odcinków z cyklu „Piosenka prawdę ci powie”. Grzegorz Brzozowicz przybliża w nich historie wybranych przez siebie utworów z lat osiemdziesiątych.

Piosenki z Listy Przebojów Trójki – Marek Niedźwiecki – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera