Piosenki z Listy Przebojów Trójki – Marek Niedźwiecki

Marek Niedźwiecki

Pamiętacie jeszcze „Rower” Lecha Janerki” i „Boso” zespołu Zakopower? W roku 2005 i 2011 to były prawdziwe hity. A co powiecie na podróż w czasie przez ostatnie piętnaście lat polskiej muzyki rozrywkowej?

Taką propozycję przygotowało Narodowe Centrum Kultury, opierając się na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Piosenki, które zajmowały w swoim czasie najwyższe miejsca składają się na program koncertu „Chórem za Europą”. Opowiedział mi o nich człowiek, przed którym trójkowa lista nie ma żadnych tajemnic – Marek Niedźwiecki.

Koncert „Chórem za Europą” odbędzie się 4 maja na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Chóry Sound’n’Grace, TGD, Gospel Rain, Chór Agaty Steczkowskiej i Chór Kameralny UAM zaśpiewają najpopularniejsze utwory z listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2004-2019. Wszystkie informacje na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ. O pozostałych wydarzeniach organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury z okazji piętnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej rozmawiałam z moimi gośćmi w poprzednim odcinku Audycji Kulturalnych.

Jeśli lubicie polskie przeboje sprzed lat, posłuchajcie odcinków z cyklu „Piosenka prawdę ci powie”. Grzegorz Brzozowicz przybliża w nich historie wybranych przez siebie utworów z lat osiemdziesiątych.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do Newslettera