„Kartka z powstania” – wrażenia z pokazu

kartka z powstania

75 lat temu wybuchło powstanie warszawskie. Jego realia przybliża „Kartka z powstania”, pierwsze polskie widowisko historyczne w technologii VR. Narodowe Centrum Kultury ponownie zaprasza na bezpłatne pokazy. Wybrałam się na jeden z nich, żeby jeszcze raz porozmawiać z reżyserem, Tomaszem Doboszem i sprawdzić, co o produkcji sądzą widzowie.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Z twórcami „Kartki z powstania” po raz pierwszy spotkałam się w zeszłym roku, po premierze widowiska. Rozmowy o tym, jak powstaje film w technologii wirtualnej rzeczywistości, możecie posłuchać w odcinku „Powstanie w rzeczywistości wirtualnej”.

Jedną z osób, z którą rozmawiam w tym odcinku, jest Hanna Gorska, córka powstańca, inż. Stanisława Jankowskiego, „Agatona”. Jego wspomnienia ukazały się w książce „Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie”. Nowe wydanie, pierwsze od ponad 20 lat, ukazało się dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury i wydawnictwa Bellona.

Pokazy odbywają się codziennie, także w weekendy, w godz. od 11.00 do 19.00 w Galerii MKiDN „Okno na Kulturę”, przy ul. Krakowskie Przedmieście 17 w Warszawie. Wstęp wolny.

fot.: Agnieszka Olek

„Kartka z powstania” – wrażenia z pokazu – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera