„Horror Story”. Połączenie makabry z humorem

Dla Adriana Apanela to pełnometrażowy debiut fabularny. Jego filmowa opowieść o świeżo upieczonym studencie szukającym pracy zakwalifikowała się do Konkursu Głównego 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Dziwne pytania podczas rozmów kwalifikacyjnych, seria rozczarowań i nietypowi współlokatorzy – tuż po studiach życie Tomka miało wyglądać inaczej. Mężczyzna trafia do domu, w którym nie wszystko jest na swoim miejscu. Szuka pracy, wysyła dziesiątki CV, jednak wciąż spotyka się z odmową. Próbuje też odzyskać byłą dziewczynę, ale jego starania okazują się bezsensowne. Serii niepowodzeń towarzyszą absurdy, z którymi spotkał się każdy z nas.

Tak w skrócie można opisać najnowszy film Adriana Apanela. To komedia przepełniona czarnym humorem, w której nie brakuje elementów magicznych. Twórca po raz kolejny postawił na kino gatunkowe. „Jak usłyszałem, jak ludzie się śmieją, to było to super uczucie i wielka ulga. (…) Gdy to się podoba, to czuję się wygranym” – mówił w rozmowie Audycji Kulturalnych. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji z udziałem reżysera, zarejestrowanej podczas 48. FPFF w Gdyni, na którym film „Horror Story” miał swoją premierę.

fot. Karolina Grabowska

„Horror Story”. Połączenie makabry z humorem – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Martyna Matwiejuk

sekretarz redakcji

Zapisz się do Newslettera