EUFONIE 2022 poleca: Dariusz Przybylski

Dariusz Przybylski – polski kompozytor i organista. Wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, a także – gościnnie – uczelni muzycznych za granicą. W 2009 wykładał w Stambule, w 2011 w Rzymie i Cuneo, a w roku akademickim 2010/11 prowadził klasę kompozycji w Keimyung University w Taegu (Korea Południowa). Laureat kilkunastu nagród kompozytorskich w kraju i za granicą. Jako organista koncertuje na całym świecie specjalizując się w muzyce nowej. Na koncie ma kilkadziesiąt prawykonań utworów kompozytorów polskich, białoruskich, niemieckich, angielskich, ukraińskich, argentyńskich, a także chińskich i koreańskich. Jego płyta „Already It Is Dusk” otrzymała Nagrodę Fryderyka 2018 w kategorii Album Roku – recital solowy. Artysta prezentuje na niej interpretacje muzyki dawnej i nowej przeznaczone na jedyny w swoim rodzaju instrument, jakim są organy Hammonda.

Eufonie to festiwal muzyczny odwołujący się do tradycji wspólnoty regionalnej krajów Europy Środkowo-Wschodniej. O wyjątkowości Eufonii stanowi z jednej strony czerpanie z tradycji, z drugiej zaś prezentowanie zupełnie nowych, nieodkrytych wcześniej brzmień.
Przed nami 9 dni wypełnionych koncertami w wykonaniu znakomitych solistów, zespołów i orkiestr. W tym roku odbędziemy muzyczną podróż od Austro-Węgier do współczesności. Nie zabraknie barokowego przepychu, jak i klasycznej jasności, brzmienia wielkich obsad, ale też intymności recitali. Program festiwalu: https://www.eufonie.pl/program/

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera