Eksperyment z tkaniną w Galerii Kordegarda.

Granica między tym co widzimy, a tym co czujemy, między tradycją a eksperymentem, a wreszcie między tkaniną a nowoczesnym medium. To wszystko w trakcie swojej wystawy w Galerii Kordegarda bada Tereza Barabasz.

W pracach prezentowanych na wystawie „Granica” Tereza Barabasz wykorzystuje proste materiały – papier i włókno. Tkaniny, które z nich powstają, łączy z obrazem wideo, nadając im odrealniony charakter. Chce wywołać w widzu uczucie niepewności, zaburzając równowagę między obiektem materialnym i niematarielnym strumieniem światła i dźwięku.

Tereza Barabasz jest dwukrotną stypendystką Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gaude Polonia. W 2010 roku współpracowała z dr hab. Dorotą Sak na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, a w 2016 roku z dr hab. Grzegorzem Sztwiernią z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie.

Wystawę „Granica” można oglądać w Galerii Kordegarda do 30 lipca. A opowiadają o niej: artystka, Tereza Barabasz i Anna Rakowska z Narodowego Centrum Kultury.

Eksperymet z tkaniną w Galerii Kordegarda – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera