Bovska zaprasza na Wschód Kultury

bovska wschód kultury

21 czerwca w Rzeszowie startuje pierwsza część tegorocznej edycji festiwalu Wschód Kultury, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. O wydarzeniu rozmawiałam z Magdą Grabowską-Wacławek, Bovską, która poprowadzi rzeszowski Koncert Główny.19

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Wschód Kultury to festiwal, podczas którego swoją twórczość prezentują artyści różnych dziedzin z Polski i krajów Partnerstwa Wschodniego. Co roku ma trzy odsłony. W Rzeszowie to Europejski Stadion Kultury, który potrwa od 21 do 23 czerwca. Tydzień później odbywają się Inne Brzmienia w Lublinie. W ostatni weekend wakacji organizatorzy zapraszają do Białegostoku na Inny Wymiar.

Podczas rzeszowskiej odsłony Wschodu Kultury w Koncercie Głównym biorą udział muzyczne kolektywy. W tym roku zobaczymy wspólne koncerty Grzegorza Hyżego i Navi Band z Białorusi oraz Natalii Kukulskiej i białoruskiego zespołu Shuma. Duet The Dumplings wystąpi z ukraińską grupą Luna, a O.S.T.R. z mołdawskim wokalistą, Valim Bogheanem. Koncert na stadionie otworzy zespół wokalny Tulia, a poprowadzi go właśnie Bovska.

Podczas Innych Brzmień w Lublinie będzie można posłuchać między innymi legendarnego jamajskiego producenta Lee „Scratcha” Perry’ego, londyńskiej grupy The Herbaliser łączącej jazz, elektronikę i hip hop i ikony amerykańskiej sceny niezależnej, formacji Ministry. Specjalne miejsce w programie festiwalu mają w tym roku reprezentanci litewskiej sceny muzycznej: Solo Ansamblis, Garbanotas, Sheep Got Waxed, Fume i The Infiltrators.

Szczegółowe informacje dotyczące programu Wschodu Kultury w poszczególnych miastach znajdziecie na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury. Jeśli jesteście ciekawi, jak festiwal brzmiał w poprzednich latach, posłuchajcie starszych odcinków podcastu. Relację z Rzeszowa z 2017 roku znajdziecie tutaj, z Białegostoku tutaj, a z zeszłego roku z Lublina tu. Więcej odcinków związanych z festiwalem znajdziecie wpisując „Wschód Kultury” w wyszukiwarkę na naszej stronie.

fot.: mat pras.

BOVSKA zaprasza na Wschód Kultury – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera